Microsoft Loop; İş birliği Uygulaması

Yayınlama: 13.03.2023
A+
A-

Günümüzün dijital ortamlarını, dağıtılmış iş gücünü güçlendirmek, doğru kültürü ve doğru teknolojiyi gerektirir. Microsoft her yıl olduğu gibi bu yılda ignite’de gerçek zamanlı çözümler ve doğru noktalara odaklandığını görüyoruz. Bu nedenle hem ilgimi çeken hem de aramıza yeni katılan Loop uygulamasını ele almak istedim.

 

Microsoft Loop, Microsoft tarafından geliştirilen bir çalışma ortamıdır. Kullanıcılarınızın işlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Örneğin, Loop, kullanıcıların e-posta, takvim, dosyalar ve diğer iş araçlarını tek bir yerden yönetmelerine yardımcı olur. Loop ayrıca iş birliğini ve iş birliğini kolaylaştıran çoklu cihaz desteğine sahiptir. Loop belge iş birliğinin geleceği konusunda oldukça önemli bir adım olduğu değerlendirilmektedir.

 

Loop uygulaması üç temel bileşenden oluşmaktadır.

·Loop Companents

·Loop Pages

·Loop Workspaces

 

Loop Companents;

Loop bileşenleri tablolar, notlar ve görevlerden oluşmaktadır. Dağınık iş yüklerinizi toparlayarak diğer Microsoft 365 ile senkronize çalışmaktadır.

 

Örneğin, ekip üyelerinden birinin Word’te oluşturduğu tabloyu ve güncellediği halde diğer ekip üyeleri aynı tabloyu Teams’de güncellenmiş bir şekilde kullanabilir.

Loop Pages;

Loop ekip üyelerinin dinamik bir tuval olarak kullanabileceği üzerinde bağlantılar, veriler veya dosyalar ekleyeceğimiz ortak alandır.

Not alanları ile projelerimizi daha verimli hale getirmek ve takım çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış.

Loop Workspaces;

Loop çalışma alanı ortak bir çalışma alanı sunuyor bu sayede ekip arkadaşlarınızı projeleri üzerinde birlikte hareket etmeleri ve projelerinizin doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı oluyor.

Loop bileşenleri zaman içerisinden tüm Microsoft 365 uygulamalarında senkron bir şekilde çalışması hedeflenmektedir. Bu bağlantıların sağlanması ile ilerleyen zamanlarda Loop uygulaması merkezi bir uygulama olarak iş hayatımızda önemli bir yere sahip olacak gibi görünüyor.

Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Müdürü
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.